5 tipov, ako zvýšiť výkon vášho PC

 
 
 
5.5.2015

Stalo sa vám už niekedy, že váš počítač bol tak trochu „pribrzdený“? Vedeli ste, že výkon počítača možno ovplyvniť aj tým, ako svoj počítač alebo notebook používate, teda používateľskými zvykmi? 

Čo sa týka výkonu počítača, veľa používateľov si podľa nášho prieskumu sťažuje aj na operačný systém, ktorý sa im zdá byť pomalý a tak nevyhovujúci. V dnešnej dobe internetu je potrebné taktiež dbať na to, ktoré programy získané z internetu sa majú nainštalovať a ktoré nie. Dokonca aj pri inštalovaní oficiálneho softvéru sa môže nainštalovať softvér, ktorý nebudete potrebovať a stane sa otravným. V tomto prípade treba dávať pozor, ktoré polia v jednotlivých krokoch inštalácie sú zaškrtnuté. Pokiaľ nie je problémom len softvér, ale do hry sa zapája aj skutočne slabý výkon hardvéru, je možnosť uvažovať o zakúpení výkonnejších komponentov do vášho PC.

  1. 1. Vyčistite si svoj operačný systém: Pre zachovanie optimálneho výkonu je dôležité udržiavať operačný systém v “čistote”. K tomuto vám pomôže freeware (program na stiahnutie a používanie zdarma) s názvom CCleaner pre Windows. Je to výkonná aplikácia, ktorá vám pomôže odstrániť nepotrebné súbory, ktoré môžu zbytočne zaťažovať váš počítač. Tento program umožní operačnému systému Windows bežať rýchlejšie, zväčší efektívnosť a uvoľní aj miesto na disku. Program si môžete zdarma stiahnuť z domovskej stránky www.pifirorm.com
  2. 2. Odinštalujte nepotrebný softvér: Nepotrebný softvér rôzneho druhu môže značne pohltiť výkon, ktorý potrebujete na vykonávanie svojej práce s počítačom. Je to spôsobené tým, že rôzny nepotrebný softvér beží na pozadí operačného systému tak, že o tom ani nemusíte vedieť. Otvorte si svoj Ovládací panel v systéme, ďalej kliknite na položku “Pridať alebo odstrániť programy” a odstráňte programy, ktoré nepožívate a v budúcnosti ani nebudete používať.
  3. 3. Zakážte programy pri štarte: Programy spúšťané pri štarte  majú značný vplyv na zapnutie počítača a spustenie operačného systému tak, aby sa dalo na ňom pohodlne pracovať. Zakázať spustenie zbytočných, nepotrebných, či dokonca škodlivých programov je možné taktiež pomocou odporúčaného softvéru z bodu 1, ktorým je CCleaner.
  4. 4. Odstráňte škodlivý softvér: Škodlivý softvér, označovaný ako malware, môže spôsobovať závažné straty výkonu vášho počítača. Patria sem napríklad vírusy, trójske kone, spyware a adware. Malware sa v dnešnej dobe šíri a do počítača dostáva prostredníctvom internetu. Riešením, ako sa malwaru zbaviť, je použiť jeden z dostupných anti-malwarových softvérov, ako je napríklad softvér Ad-Aware, ktorý si môžete stiahnuť zdarma z domovskej stránky softvéru www.lavasoft.com
  5. 5. Zvýšte kapacitu operačnej pamäte: Dostatočná kapacita operačnej pamäte (RAM) je dôležitá pri behu viacerých programov súčasne a taktiež pri hraní počítačových hier. Viac operačnej pamäte znamená menej času na spracovanie údajov, t.j. komunikáciu s pevným diskom, kde sa v konečnom dôsledku zvýši výkon. Pri tomto kroku sa poraďte so svojim predajcom, pretože konkrétne zariadenia vyžadujú konkrétne typy operačných pamätí.

Veríme, že vám poskytnuté tipy pomôžu pri každodennej práci na vašom počítači. Vedeli ste, že výrazne zrýchliť váš notebook pomôže aj výmena klasického HDD disku za disk SSD? Pokiaľ si nie ste istí, ktoré kroky budú pre vás najvýhodnejšie, odporúčame obrátiť sa na dodávateľa vašej výpočtovej techniky, ktorý vám ochotne a veľmi rád so zrýchlením počítačov pomôže :)

Pre zrýchlenie vášho počítača, neváhajte kontaktovať naše servisné oddelenie na čísle +421 48/399 60 30, radi vám pomôžeme, budeme sa na vás tešiť :)


Stalo sa vám už niekedy, že váš počítač bol tak trochu „pribrzdený“? Vedeli ste, že výkon počítača možno ovplyvniť aj tým, ako svoj počítač alebo notebook používate, teda používateľskými zvykmi? Prečítajte si tento článok a získajte 5 tipov, ako zrýchliť výkon vášho PC:

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
Porovnať - 0 ks
 
 

 

 

 

  Kód Názov produktu Vaša cena    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Naposledy navštívené

 
 
 
 

 

 
    Kód Názov produktu Vaša cena  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

Aké sú výhody obnovených počítačov?
 
 
 
 
 
Nákup na splátky cez Cetelem na eshope GIGACOMPUTER
NajNakup.sk - Obchod odporúčaný zákazníkmi
počítače a notebooky za výhodné ceny
TOPlist
 
 
 
 
KATEGÓRIE
 
 
 
 
počítače a notebooky za výhodné ceny
 
Košík
0 položiek
 
0
 
 
 
 
 
Prihlásenie
 
  Registrácia   Nové heslo
 
Telefonny kontakt 048/399 60 30
emailový kontakt predaj@gigacomputer.sk
 
10 rokov na trhu 14 dní garancia vrátenia peňazí 2 roky záruka Pri nákupe šetríte až 72% peňazí Rýchle doručenie tovaru Stabilná podpora Kamenná predjňa

ODOBERAJTE AKČNÉ PONUKY

a získajte neskutočne vysoké zľavy

Email bol prihlásený, ďakujeme

počítače a notebooky za výhodné ceny
Akčná ponuka Perfektný servis Rýchle doručenie Záruka Eko program
 
 
 

 

 
Zobraziť klasickú verziu

Technické riešenie © 2017 CyberSoft s.r.o.