5 tipov Gigacomputeru ako znížiť hlučnosť a teplotu notebooku

 
 
 
9.8.2016

5 tipov Gigacomputeru ako znížiť hlučnosť a teplotu notebookuAj vám notebook vydáva zvuky akoby dýchal z posledného? Dáme vám pár tipov, ako tomu predísť a pritom nestoja nič. Už nikdy viac hluku ako z kancelárskeho ventilátora !

1.) Počítač musí dýchať, inak sa dusí
Je to jednoduché. Ak okolo ventilátora, ktorý nasáva vzduch pre chladenie vášho miláčika nie je dosť priestoru, notebook sa začína prehrievať. Ventilátor sa zväčša nachádza na spodnej strane notebooku. Ak mu umožníte prísun vzduchu, odvďačí sa vám pár ušetrenými decibelmi hluku. Odporúčame ho preto položiť na rovný a pevný povrch alebo si zaobstarajte chladiacu podložku, ktorá okrem hluku eliminuje aj teplo.
Časová náročnosť – 2 minúty na upratanie stola

2.) Programy, s ktorými nepracujete, zatvorte
Znie to jednoducho ale častokrát si poviete, že toto si ešte nechám otvorené, lebo to budem určite potrebovať. Omyl. Pozatvárajte programy, ktoré bežia na pozadí. Ak ich budete potrebovať, otvoríte si ich v priebehu pár sekúnd. Tým váš notebook nebude zahltený úlohami, ktoré nevyužívate a tie, ktoré máte spustené, pôjdu o poznanie rýchlejšie. Ak sa nechcete zbaviť tohto „zlozvyku“ ale chcete rýchlejší, menej hlučný počítač, odporúčame zvýšiť kapacitu operačnej pamäte.
Časová náročnosť – 1 minúta na zatvorenie programov

3.) Čistota, základ tichej domácnosti
Hovoríme samozrejme o prachu v našom notebooku. Prach je všade, kde sa len pozrieme. Ak by sme sa pozreli do útrob počítača, zistíme, že je ho tam naozaj požehnane. Sú dve riešenia – odporúča sa ventilátor a štrbiny na spodku povysávať, samozrejme, keď je vypnutý a odpojený zo siete ( elektrickej, nie wifi :) ). Tento úkon je ale potrebné previesť pomerne opatrne, keďže môžete silným nasávaním poškodiť jemnú elektroniku. Existujú aj spreje, ktoré rýchlym prúdením vzduchu tento prach odstránia.
Časová náročnosť – 4 minúty na povysávanie notebooku

4.) Oddych potrebujú všetci
Aj váš notebook si potrebuje oddýchnuť. Čím viac je v prevádzke, tým sa viac prehrieva a nasáva aj prach z okolia. Aj auto vypínate, keď došoférujete. Doprajte oddych aj počítaču, vypínajte ho, keď ho nepotrebujete.
Časová náročnosť – 5 sekúnd

5.) Na počúvanie hudby nepotrebujete 100% výkon
Ak píšete prácu do školy alebo report pre šéfa, či len počúvate hudbu, nie je potrebné, aby váš notebook išiel na doraz. Ani futbalisti nebehajú celých 90 minút. Zrýchlia, až keď je to potrebné. Naučte sa používať Power Saver, ktorý nájdete napravo na spodnej lište. Ušetrí to energiu, zníži sa teplota a počítač si trochu vydýchne :)
Časová náročnosť – 15 sekúnd

Pridajte sa do nášho newslettra a neuniknú vám ďalšie tipy a skvelé zľavy od Gigacomputer.sk.

Prejsť na registráciu


Aj vám notebook vydáva zvuky akoby dýchal z posledného? Dáme vám pár tipov, ako tomu predísť a pritom nestoja nič. Už nikdy viac hluku ako z kancelárskeho ventilátora! Čítajte ďalej...

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
Porovnať - 0 ks
 
 

 

 

 

  Kód Názov produktu Vaša cena    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Naposledy navštívené

 
 
 
 

 

 
    Kód Názov produktu Vaša cena  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

Aké sú výhody obnovených počítačov?
 
 
 
 
 
Nákup na splátky cez Cetelem na eshope GIGACOMPUTER
NajNakup.sk - Obchod odporúčaný zákazníkmi
počítače a notebooky za výhodné ceny
TOPlist
 
 
 
 
KATEGÓRIE
 
 
 
 
počítače a notebooky za výhodné ceny
 
Košík
0 položiek
 
0
 
 
 
 
 
Prihlásenie
 
  Registrácia   Nové heslo
 
Telefonny kontakt 048/399 60 30
emailový kontakt predaj@gigacomputer.sk
 
10 rokov na trhu 14 dní garancia vrátenia peňazí 2 roky záruka Pri nákupe šetríte až 72% peňazí Rýchle doručenie tovaru Stabilná podpora Kamenná predjňa

ODOBERAJTE AKČNÉ PONUKY

a získajte neskutočne vysoké zľavy

Email bol prihlásený, ďakujeme

počítače a notebooky za výhodné ceny
Akčná ponuka Perfektný servis Rýchle doručenie Záruka Eko program
 
 
 

 

 
Zobraziť klasickú verziu

Technické riešenie © 2017 CyberSoft s.r.o.