Čo je to Android?

 
 
 
21.11.2014

Android je operačný systém (OS) vyvinutý pre mobilné zariadenia, založený na Linuxovom jadre, súčasne vyvíjaný spoločnosťou Google. Je to súčasne najrozšírenejší operačný systém využívaný v mobiloch, tabletoch a v neposlednom rade po novom aj v televízoroch, hodinkách, či v autách. Prieskum u vývojárov za obdobie Apríl-Máj 2013 ukázal, že až 72 % vývojárov mobilného softvéru, vyvíja svoje aplikácie práve pre Android.
http://gigacomputer.sk/inc/pics/clanky/android/gigacomputer-co-je-to-android-2.jpg
Pôvodný zámer spoločnosti Android, Inc. bol vyvinúť pokročilý a rozšírenejší operačný systém pre digitálne fotoaparáty. Pôvodná spoločnosť si však uvedomila, že vtedy ešte nebol dostatočne rozšírený trh digitálnych fotoaparátov a tak nasmerovali svoje kroky práve k vývoju operačného systému pre mobilné zariadenia. Vtedajšími hlavnými konkurentmi bol Symbian OS a Windows Mobile. Spoločnosť Android, Inc. sa časom  dostala do finančných problémov a tu v roku 2005 využil svoj potenciál práve Google, ktorý podľa údajov, mal v tom čase pláne preraziť na trh s mobilnými zariadeniami.
http://gigacomputer.sk/inc/pics/clanky/android/gigacomputer-co-je-to-android-1.jpg
Google nástupom na trh s Androidom pod svojim velením sľuboval flexibilný a ľahko rozšíriteľný systém. Prvým komerčne dostupným mobilným zariadením, ktorý bežal na Androide bol model HTC Dream, zavedený do predaja 22. októbra 2008. V roku 2010 Google zaviedol vlastnú sériu mobilných zariadení, zvanú Nexus, ktorí bola vyrábaná partnermi Googlu, ako napríklad HTC, LG, či ASUS.
Od roku 2008 prešiel Android mnohými zmenami a vylepšeniami, ktoré znamenite vylepšovali tento operačný systém pridávaním nových funkcií a opravovaním chýb v predošlých verziách.
Komunikácia s Androidom je založená na dotykovom ovládaní, ktoré blízko korešponduje s akciami porovnateľnými v reálnom svete., ako napríklad sú ťukanie, zovretie a vlastne komplexná manipulácia s objektami, zobrazovanými na obrazovke. Samozrejme, aby mohli byt tieto objekty realisticky manipulovateľné, musia mať na to vyvinutú príslušnú softvérovú výbavu.
http://gigacomputer.sk/inc/pics/clanky/android/gigacomputer-co-je-to-android-3.jpg
Po zapnutí tohto operačného systému, načíta sa takzvaná domovská obrazovka (anglicky homescreen), podobná pracovnej ploche, známej najmä v počítačoch a v notebookoch. Na domovskej obrazovke sa väčšinou nachádzajú nastavené ikonky aplikácií alebo takzvané widgety, ktoré môžeme ľubovoľne preložiť ako mini aplikácie. Týmito mini aplikáciami môžu byť rôzne predpovede počasia, rýchle linky na prehľadávanie internetu, upozornenia na nové emaily, či správy a podobne.
http://gigacomputer.sk/inc/pics/clanky/android/gigacomputer-co-je-to-android-4.jpg

Do zariadenia, ktoré je poháňané Androidom, možno nainštalovať ktorúkoľvek dostupnú aplikáciu, napríklad z portálu Google Play, ktorý ponúka naozaj široké spektrum aplikácií rôznych kategórií od hier až po užitočné kancelárske aplikácie, či aplikácie, ktoré vám pomôžu zorganizovať si každodenný čas a prostriedky.

http://gigacomputer.sk/inc/pics/clanky/android/gigacomputer-co-je-to-android-5.jpg

Nech už sa rozhodnete pre tablet, či smarftón poháňaný práve Androidom, určite získate veľa, pretože čo Google v počiatkoch sľuboval, to aj splnil a sľub neustále prebieha. Získate flexibilný a ľahko rozšíriteľný operačný systém, ktorý je pripravený vyhovieť aj vašim najnáročnejším potrebám.

Android je operačný systém (OS) vyvinutý pre mobilné zariadenia, založený na Linuxovom jadre, súčasne vyvíjaný spoločnosťou Google. Je to súčasne najrozšírenejší operačný systém využívaný v mobiloch, tabletoch a v neposlednom rade po novom aj v televízoroch, hodinkách, či v autách. Prieskum u vývojárov za obdobie Apríl-Máj 2013 ukázal, že až 72 % vývojárov mobilného softvéru, vyvíja svoje aplikácie práve pre Android.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
Porovnať - 0 ks
 
 

 

 

 

  Kód Názov produktu Vaša cena    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Naposledy navštívené

 
 
 
 

 

 
    Kód Názov produktu Vaša cena  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

Aké sú výhody obnovených počítačov?
 
 
 
 
 
Nákup na splátky cez Cetelem na eshope GIGACOMPUTER
NajNakup.sk - Obchod odporúčaný zákazníkmi
počítače a notebooky za výhodné ceny
TOPlist
 
 
 
 
KATEGÓRIE
 
 
 
 
počítače a notebooky za výhodné ceny
 
Košík
0 položiek
 
0
 
 
 
 
 
Prihlásenie
 
  Registrácia   Nové heslo
 
Telefonny kontakt 048/399 60 30
emailový kontakt predaj@gigacomputer.sk
 
10 rokov na trhu 14 dní garancia vrátenia peňazí 2 roky záruka Pri nákupe šetríte až 72% peňazí Rýchle doručenie tovaru Stabilná podpora Kamenná predjňa

ODOBERAJTE AKČNÉ PONUKY

a získajte neskutočne vysoké zľavy

Email bol prihlásený, ďakujeme

počítače a notebooky za výhodné ceny
Akčná ponuka Perfektný servis Rýchle doručenie Záruka Eko program
 
 
 

 

 
Zobraziť klasickú verziu

Technické riešenie © 2017 CyberSoft s.r.o.