Čo je to internet?

 
 
 
24.11.2014

Slovo „internet“ je vlastne skratkou anglického spojenia interconnected networks, čo vo voľnom preklade jednoducho znamená „prepojené siete“. Takže to čo denne nazývame internetom, hovoríme vlastne o prepojených počítačových sieťach. Dostali sme sa teda k prepojeným počítačovým sieťam, čo to vlastne tieto počítačové siete sú? Je to súhrnné označenie počítačov, ktoré sú medzi sebou vzájomne prepojené a nastáva medzi nimi výmena dát. Ináč povedané, počítače v rámci počítačovej sieti medzi sebou komunikujú.
http://gigacomputer.sk/inc/pics/clanky/co-je-internet/co-je-to-internet-1.jpg
Poďme teda bádať hlbšie. Čo sú to tie dáta? Dáta (údaje) alebo údaj je každá správa alebo jej časť. Údaje sú fakty, ktoré nejakým spôsobom vyjadrujú určité fakty o prvkoch reálneho sveta. Všetko, čo nesie informačný obsah, nazývame údajmi. Údaje môžu byť formulované ako písmená, čísla, slová, znaky a samozrejme aj ich kombinácie.  Zjednodušene povedané, v počítačových sieťach dochádza medzi zariadeniami k výmene informácií.
Internet pozostáva z veľkého počtu komerčných, akademických, vládnych, či dokonca vojenských počítačových sietí. V rámci komunikácie, internet slúži ako médium pre naše každodenné potreby, ako je odosielanie a prijímanie rôznych správ, napríklad emailov, načítanie a prezeranie rôznych webových stránok, prezeranie videí, sťahovanie rôznych aplikácií a podobne. V predošlej vete sme opäť narazili na ďalší zaujímavý pojem. Čo je to web? Aj tento výraz sa odvádza z anglického pojmu, ktorým je „World Wide Web“ (v skratke web alebo WWW). Po preklade môžeme World Wide Web definovať ako celosvetovú pavučinu (sieť). Web taktiež môžeme laicky označiť ako „internet“, obsahuje ale len informácie, ktoré sú späté len s webovými (internetovými) stránkami. Webové stránky obsahujú takzvané hypertextové odkazy, z čoho vyplýva, že jednotlivé stránky sú týmito hypertextovými odkazmi poprepájané a v konečnom dôsledku vytvárajú sieť (web).
http://gigacomputer.sk/inc/pics/clanky/co-je-internet/co-je-to-internet-2.jpg
Čo je to ten hypertextový odkaz? Sú to vlastne, ako ich často každým dňom nazývame, linky. Poznáte ten prípad, keď žiadame priateľov na sociálnej sieti, aby nám poslali link na tú a tú konkrétnu stránku? Takýchto linkov je na rôznych webových stránkach naozaj mnoho. Môžu mať ale odlišný tvar, ako napríklad hypertextový odkaz „KLIKNI SEM“. Na stránke vidíme len text „KLIKNI SEM“, ktorý ale v skutočnosti odkazuje na inú stránku. Tento odkaz je „schovaný“ pod textom „KLIKNI SEM“. Zlepšuje sa takto prehľadnosť stránok, ako keby mali byť všade vypisované celé linky. Každé jedno tlačidlo, či kliknutie na nadpis článku, je hypertextovým odkazom.
http://gigacomputer.sk/inc/pics/clanky/co-je-internet/co-je-to-internet-3.jpg

Nástup internetu a jeho rýchle rozšírenie mal a neustálym vývojom má vplyv na naše každodenné životy, taktiež má dopad aj na našu prácu, získavanie vedomostí a v neposlednom rade mení aj pohľad na svet, možnosťou získať naozaj široké spektrum informácií. Sme radi, že užitočným vám bude aj tento náš eshop (elektronický obchod alebo internetový obchod) a ľahká komunikácia s nami pomocou emailu (elektronickej pošty), ale zároveň aj to, že sa s vami môžeme podeliť o tieto texty, ktoré práve čítate :)

Slovo „internet“ je vlastne skratkou anglického spojenia interconnected networks, čo vo voľnom preklade jednoducho znamená „prepojené siete“. Takže to čo denne nazývame internetom, hovoríme vlastne o prepojených počítačových sieťach. Dostali sme sa teda k prepojeným počítačovým sieťam, čo to vlastne tieto počítačové siete sú?

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
Porovnať - 0 ks
 
 

 

 

 

  Kód Názov produktu Vaša cena    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Naposledy navštívené

 
 
 
 

 

 
    Kód Názov produktu Vaša cena  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

Aké sú výhody obnovených počítačov?
 
 
 
 
 
Nákup na splátky cez Cetelem na eshope GIGACOMPUTER
NajNakup.sk - Obchod odporúčaný zákazníkmi
počítače a notebooky za výhodné ceny
TOPlist
 
 
 
 
KATEGÓRIE
 
 
 
 
počítače a notebooky za výhodné ceny
 
Košík
0 položiek
 
0
 
 
 
 
 
Prihlásenie
 
  Registrácia   Nové heslo
 
Telefonny kontakt 048/399 60 30
emailový kontakt predaj@gigacomputer.sk
 
10 rokov na trhu 14 dní garancia vrátenia peňazí 2 roky záruka Pri nákupe šetríte až 72% peňazí Rýchle doručenie tovaru Stabilná podpora Kamenná predjňa

ODOBERAJTE AKČNÉ PONUKY

a získajte neskutočne vysoké zľavy

Email bol prihlásený, ďakujeme

počítače a notebooky za výhodné ceny
Akčná ponuka Perfektný servis Rýchle doručenie Záruka Eko program
 
 
 

 

 
Zobraziť klasickú verziu

Technické riešenie © 2017 CyberSoft s.r.o.