Recenzia od používateľa: HP DC7900 USFF – čo očakávať od repasovaného počítača?

 
 
 
7.3.2016

HP DC7900 USFF. Môj prvý repasovaný počítač bola 486 SX25 MHZ s 8 MB operačnou pamäťou a 120 GB pevným diskom. Vtedy tam šiel nainštalovať Windows 95 a inštalácia prebiehala niekoľko hodín. Na počítač som si zohnal exkluzívnu zvukovú kartu s ISA slotom. Pamätám si na to, akoby to bolo dnes. A je to už takých 20 rokov dozadu. Dosť už retro, poďme do aktuálnej histórie. :)

Snáď žiaden iný trh sa nevyvíja tak neuveriteľne rýchlo, ako trh s výpočtovou technikou. Aj pri kupovaní najmodernejšej grafickej karty dnes, si môžete byť istý, že zajtra je u grafikou zastaralou a nájde sa milión užívateľov, ktorí sa jej výkonu vysmejú. A ak so mnou nesúhlasíte, pretože som príliš rýchly, uznávam, máte pravdu. Tento vývoj netrvá zo dňa na deň, ale asi pol roka. Pol roka si môžete myslieť, že ste na špici výkonu a potom príde ďalšia generácia a ďalšia. Čo si môžeme myslieť o počítačoch, ktoré už majú zopár rokov? Znamená to, že neposlúžia, nedokážu slúžiť ďalej k spokojnosti a majiteľom, ktorí nie sú takí nároční, alebo iba reálne hľadia na možnosti slovenského platu? Veď nie každý je vrcholový hráč, alebo nie každý strihá video, či zalamuje noviny. Čo takto skutočne potrebuje obyčajný užívateľ?

Kedy sa začína písať minulosť tohto počítača? Prvé kusy 7900 -ky sa začali vyrábať koncom roka 2008, pre porovnanie plná verzia Windows 7 sa začala písať 22. októbra v roku 2009. Nečudo teda, že počítač vtedy obsahoval operačný systém Windows Vista vo verzii Business, nakoľko tieto počítače patrili do firemnej sféry, kde sa operačný systém vo „full“ verzii kvôli sieťam mohol hodiť.

Dnes je v ponuke firmy Gigacomputer s operačným systémom Windows 7 v špeciálnej licencii Refurbished v slovenskej jazykovej lokalizácii i s možnosťou upgradu na Windows 10.

Čítaj celý článok na webe repasovanepocitace.sk TU


Pokračovať na produktové stránky tohto modelu na eshope gigacomputer.sk

Kedy sa začína písať minulosť tohto počítača? Prvé kusy 7900-ky sa začali vyrábať koncom roka 2008, pre porovnanie plná verzia Windows 7 sa začala písať 22. októbra v roku 2009. Nečudo teda, že počítač vtedy obsahoval operačný systém Windows Vista vo verzii Business, nakoľko tieto počítače patrili do firemnej sféry, kde sa operačný systém vo „full“ verzii kvôli sieťam mohol hodiť.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
Porovnať - 0 ks
 
 

 

 

 

  Kód Názov produktu Vaša cena    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Naposledy navštívené

 
 
 
 

 

 
    Kód Názov produktu Vaša cena  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

Aké sú výhody obnovených počítačov?
 
 
 
 
 
Nákup na splátky cez Cetelem na eshope GIGACOMPUTER
NajNakup.sk - Obchod odporúčaný zákazníkmi
počítače a notebooky za výhodné ceny
TOPlist
 
 
 
 
KATEGÓRIE
 
 
 
 
počítače a notebooky za výhodné ceny
 
Košík
0 položiek
 
0
 
 
 
 
 
Prihlásenie
 
  Registrácia   Nové heslo
 
Telefonny kontakt 048/399 60 30
emailový kontakt predaj@gigacomputer.sk
 
10 rokov na trhu 14 dní garancia vrátenia peňazí 2 roky záruka Pri nákupe šetríte až 72% peňazí Rýchle doručenie tovaru Stabilná podpora Kamenná predjňa

ODOBERAJTE AKČNÉ PONUKY

a získajte neskutočne vysoké zľavy

Email bol prihlásený, ďakujeme

počítače a notebooky za výhodné ceny
Akčná ponuka Perfektný servis Rýchle doručenie Záruka Eko program
 
 
 

 

 
Zobraziť klasickú verziu

Technické riešenie © 2017 CyberSoft s.r.o.